קונה ריהוט עתיק

קונה ריהוט עתיקמצאתם ריהוט עתיק בבית שלכם, של סבתא או במחסן? על ידי מכירה של ריהוט עתיק תוכלו להניב רווחים רבים. יש לקחת בחשבון כי במציאת חפצים עתיקים מומלץ לפנות לקונה ריהוט עתיק שיידע להעריך את שווי הפריטים. על כך נרחיב במאמר הבא. 

 

קונה ריהוט עתיק- מה זה?

קודם נסביר מה בכלל מוגדר כעתיק. עתיקות מוגדרות כמוצר ישן ובעל ערך. על פי ההגדרה המקורית של עתיקות מדובר בחפצים שנעשו לפני שנת 1700 לספירה והם בעלי ערך היסטורי. כיום, עתיקות נחשבות גם לחפצים ורהיטים מלפני 100 שנים. כלומר, וינטג'. 

בקטגוריית העתיקות ניתן למצוא פמוטים ישנים, כוסות או צלחות ישנים, רהיטים איכותיים, ציורים, מזוזות ועוד רבים

קונה ריהוט עתיק- מקרים נפוצים

בדרך כלל מכירת עתיקות לקונה ריהוט עתיק מתבצעת בפינוי דירות. ישנם מקרים שונים בהם מפנים דירות וניתן למכור את הריהוט-

  • מעבר דירה- כאשר עוברים דירה, עושים סדר בתכולת הדירה ובדרך כלל מוצאים חפצים רבים מיותרים או שאינם נדרשים לקראת המעבר לדירה חדשה. במצב כזה מפנים את כל כול החפצים שאנו לא מעוניינים לקחת לדירה החדשה. הדבר רלוונטי במיוחד במעבר למדינה אחרת, מאחר ובדרך כלל לא נוביל את כל הדירה הקודמת למדינה החדשה ולכן נאלץ לפנות את מרבית הדירה. במקרה כזה נוכל למכור את הרהיטים העתיקים שיכולים גם להניב לנו רווחים. 
  • דירות של נפטרים- כאשר אדם נפטר יש לפנות את הדירה שלו. גם במידה שאדם קיבל את הדירה בירושה, ברוב המקרים הוא לא ירצה לשמור את כל החפצים שהיו בדירה. בדרך כלל נשמרים מעט חפצים להם יש ערך סנטימנטלי עבור היורש ואת שאר החפצים יש לפנות. יש לקחת בחשבון כי בעת פינוי דירות נפטרים יכולים להיות חפצים רבים רעועים או עם חלודה, שכן הם נמצאים שנים רבות בדירה והקירות יכולים להיות בעלי עובש וטחב. לכן, חשוב מאוד למיין את הרהיטים. במידה שיש עתיקות בעלות ערך ניתן למכור אותן. 
  • חללים שאינם למטרת מגורים- קיימים חללים רבים שאינם משמשים למגורים אלא למטרות אחרות כמו מחסנים המשמשים לאחסון ציוד וכדומה. במקרים רבים, נצברים חפצים רבים בחללים הללו ויכולים להיות בהם עתיקות בעלות ערך. לכן מומלץ להסתכל במחסנים בהם יש חפצים עתיקים ולראות האם יש בהם עתיקות שיכולות להניב רווחים. מומלץ לעשות זאת לפני שהעתיקות נהרסות במחסן. 
  • פינוי דירות ישנות- קיימות דירות רבות ישנות ומוזנחות כך שיש לפנות אותן ולנקות אותן מהתכולה שלהם. בדירות ישנות יכולים להיות רהיטים ישנים, איכותיים מעץ מלא שיכולים להיות בעלי ערך רב וניתן למכור אותם. 
  • פינוי דירות אצל אגרנים- קיימת תופעה די נרחבת הנקראת אגרנות כפייתית. אגרנים כפייתיים למעשה אוספים ואוגרים חפצים רבים בדירות שלהם. ברוב המקרים דירות של אגרנים כפייתיים יהיו מלאות עד אפס מקום. בדירות כאלה יש צורך למיין את החפצים שנמצאים ולפנות אותם. במהלך הפינוי ניתן להבחין בחפצים רבים בעלי ערך רב ולמכור אותם חשוב מאוד להבין שפינוי דירות של אגרנים כפייתיים הוא תהליך מורכב מאוד המצריך שיתוף פעולה עם האגרן וכבוד מצד מפני הדירה. 

 

קונה ריהוט עתיק- יתרונות

  • רווחים- כאשר מוכרים עתיקות לקונה ריהוט עתיק, המוכרים יכולים להרוויח מכך באופן משמעותי. מדובר בדרך כלל בחפצי וינטג' איכותיים שלא ניתן למצוא כיום בחנויות הרגילות. מהסיבה הזאת יש לחפצים אלה ביקוש גבוה והיצע נמוך וניתן לגבות עליהם מחירים גבוהים ולהניב רווחים. 
  • פינוי דירות במחיר נמוך או בחינם- המחיר לפינוי דירות מושפע מגורמים שונים ביניהם מורכבות הפינוי, גודל הדירה, כמות החפצים, דרכי גישה אל הדירה, המיקום שלה בתוך מבנה המגורים, היקף הציוד הנדרש לפינוי, המרחק בין הדירה לאתר פסולת והאם הלקוח בחר להוסיף גם שירותים נוספים כמו ניקוי או צביעה. ישנם מקרים בהם חברת הפינוי מוצאת חפצים בעלי ערך כספי שיכולים לכסות על הפינוי וליצור רווח ואז הפינוי יכול להתבצע בחינם.
  • היפטרות מחפצים מיותרים- במקרים רבים לאנשים יש רהיטים עתיקים בבית שהם לא באמת צריכים. כאשר הם מוכרים את העתיקות הם נפטרים מחפצים מיותרים ומפנים מקום לחפצים חדשים שהם באמת צריכים ואף מרוויחים על כך. 

אז למי מוכרים עתיקותקונה ריהוט עתיק- למי מוכרים?

אנשים רבים שרוצים למכור עתיקות, פונים בדרך כלל לחנויות ענתיקות בארץ על מנת למכור להן את החפצים הישנים. כבר נגיד שמדובר בטעות. לא כל חנויות העתיקות יעסיקו אנשים שמבינים בתחום העתיקות ויידעו לזהות את החפצים, את תקופת הייצור שלהם או את החומרים שהם מכילים. כלומר, לא כל חנויות העתיקות יידעו לתמחר נכון את העתיקות שיציעו למכור להן. כתוצאה מכך אתם יכולים להפסיד כסף רב על העתיקות שתמכרו לחנות. כמו כן, יש לקחת בחשבון שחנויות עתיקות רוצות גם לעשות רווח על העתיקות ולכן לא בהכרח ישלמו לכם את מלוא השווי של העתיקה. 

אופציה נוספת שפתוחה בפני כל אדם כיום היא מכירת פריטים אונליין דרך האינטרנט. מדובר באופציה בעלת יתרונות וחסרונות שכן לא כל אדם יידע להעריך נכון את הפריט שבידו. רוב האנשים לא מבינים בפריטים הללו ולכן יכולים להחליט למכור פריט מסוים בסכום כסף מופחת או מוגזם לעומת שוויו האמיתי. 

אז למי מוכרים עתיקות?

במידה שמצאתם בבית שלכם עתיקות בעלות ערך שתוכלו למכור אותן ולהניב רווחים עליכם לפנות לקוני ריהוט עתיק, כלומר לסוחרי עתיקות. סוחרי עתיקות מבינים את התחום, יידעו לזהות את תקופת הייצור של העתיקות ואת החומרים שהן מכילות. כמו כן סוחרי העתיקות יידעו לזהות את המשמעות ההיסטורית של הפריט ואת רמת הנדירות שלו. כמו כן יש לקחת בחשבון שסוחרי עתיקות יידעו לזהות את המצב הפיזי של הפריט כך שהם יידעו האם הוא נשמר במצב טוב או שערכו ירד עם השנים. כלומר, סוחרי העתיקות יידעו לקבוע את ערכו של הפריט בהתאם לכל הפרטים הנכללים בכך. 

קונה ריהוט עתיק
אסף
אסף

אנו מבינים את הצורך בגישה מקצועית ואנושית כאחד בפינוי דירות. צוות העובדים שלנו מיומן בתהליך הפינוי, תוך שמירה על רמה גבוהה של אחריות ודייקנות, כדי להבטיח שכל פריט יגיע ליעדו בשלום ובבטחה.

צור קשר - לכל שאלה מוזמן להשאיר פרטים

רוצים פרטים נוספים? חייגו!