אספנות

אספנותאספנות הוא מונח כולל לתחביב של חובבי אספנות רבים. רבים נוטים להסתכל על אספנות רק בתור אספנות רכבים, אבל למעשה מדובר על עולם שלם מאחורי המונח הזה. פריטי אספנות יכולים להימצא בכל בית וייתכן ואתם לא יודעים את הערך של מה שיש לכם. שווי הערך של פריטי אספנות נקבע על פי 4 גורמים: נדירות, גיל, מצב וגודל. יש חברות שונות אשר יעניקו לכם הצעות מחיר עבור פריטי האספנות, בין היתר חברות פינוי או קונים פרטיים דרך פרסום ביד שנייה וכד'. הנה כל מה שאתם צריכים לדעת על פריטי אספנות.

 

האם אתם יכולים לעשות מזה כסף?

אין ספק שאפשר להרוויח לא מעט מפריטי אספנות, אבל לא כל אחד מחזיק בפריט אשר באמת הערך שלו משתלם למכירה, אם בכלל. פריט אספנות לא חייב להיות דבר מיושן, אלא יכול להיות שמדובר גם על חפץ כלשהו שיוצר לפני 10 שנים אך הוא נדיר. את שווי ערך הפריט שלנו אנחנו נקבע בהתאם למצב הנוכחי של אותו פריט. אם לדוגמא אנחנו מדברים על ספה שכן עונה על שלושת הגורמים האחרים של פריט אספנות, אך היא במצב לא טוב, הערך שלה יורד. אותו דבר לגבי מטבעות ופריטים אחרים. לאחר מכן, גודל המוצר הוא גם משפיע על המחיר אותו נקבל עבור פריטי אספנות. בסופו של דבר, אספנים לא בוחרים פריט אחד בלבד, אלא ממש קונים הרבה חפצים. אלא אם כן יש משהו מיוחד באותו פריט, כאשר הגודל של הפריט הוא גדול הערך שלו יורד. מה שייקבע באמת האם הפריט שלכם מיוחד ויוקרתי הוא הנדירות של המוצר. אם מדובר על קו ייצור שלא נשאר ממנו פריטים נוספים, מה שיש לכם ביד שווה לא מעט. נוכל לבדוק באופן מהיר דרך האינטרנט האם יש עוד פריטים זהים לשלנו בהתאם סקר קצרצר אודות החברה המייצרת של אותו חפץ. 

בניגוד לדעה הרווחת, גיל הפריט אינו באמת רלוונטי אך יכול להוסיף במקרים מסוימים. אם מדובר על פריט העונה על שלושת הגורמים שציינו ושנת הייצור של אותו פריט היא שנה מוקדמת, זה בהחלט יכול להוסיף ערך כספי. עם זאת, כאשר רק מדובר על פריט ישן אך כמוהו יש עוד רבים, הגיל אינו רלוונטי והחפץ שלנו לא יהיה פריט אספנות משתלם. 

 

פריטי אספנותאיך מוכרים?

יש לכם מספר גורמים אשר יהיו שמחים לקנות מכם את המוצרים שנחשבים לפריטי אספנות. בתור התחלה, תוכלו לפרסם את המוצרים שלכם ביד שנייה ולראות האם המחיר אותו אתם מציעים עונה על הדרישה של הקונים. מלבד לכך, תוכלו לפנות לחנויות אשר מעוניינות לקנות פריטי אספנות, יש לא מעט כאלה. בנוסף לכל אלה, חברות פינוי דירות בדרך כלל ישמחו לקנות מכם את הריהוט ואף לקחת אותו ללא תשלום. חברות פינוי דירות בדרך כלל עוסקות בפינוי דירות נפטרים. כאשר אנחנו צריכים להוציא את הריהוט של הקרוב שלנו, ייתכן והוא השאיר אחרי פריטי אספנות ולכן, החברה תהיה מוכנה לעשות את הפינוי באופן חינמי בתמורה לאותם פריטים. לפני כן, חשוב לבדוק את שווי החפצים שיש לנו בבית ולראות האם זה משתלם. נציין כי יש מקרים רבים בהם מלבד לכך שאתם לא תשלמו על הפינוי, חברת הפינוי עצמה תהיה זאת שתשלם לכם עבור החפצים בנוסף לפינוי. 

נציין בנוסף, פריטים שנחשבים לפריטים שבירים יהיו בדרך כלל בעלי ערך גבוה יותר משום שסביר להניח שהם נדירים יותר. לדוגמא, אם יש לכם כד מזכוכית או כל פריט אספנות אחר שעשוי חומר שביר, ככל שיהיה שביר יותר ושמור במצב טוב, ככה שווי ערך המוצר יעלה. 

ייעוץ חובה

אם אין לכם שום עסק בעבר לגבי פריטי אספנות ואתם לא באמת יודעים לאמוד את ערך החפצים שיש לכם בבית, ההמלצה שלנו היא לפנות לגורם מקצועי לפני שאתם מעמידים את הפריטים למכירה. יש לא מעט מקומות אשר יציעו לכם הערכה ללא תשלום ואילו מקומות אחרים כן יגבו תשלום סימלי. את ההערכה אפשר לעשות גם באינטרנט באמצעות שליחת תמונה. מומלץ כמובן לבדוק כמה גורמים לצורך בדיקת המחיר, ככה תרגישו הכי בטוחים לגבי הבחירה שלכם. 

 

ערך סנטימנטלי

חשוב לדעת להפריד בין ערך סנטימנטלי אישי ובין המכירה. מאחורי כל פריט אספנות יכול להיות סיפור כזה או אחר, וכאשר מדובר על סיפור אישי שנוגע רק אליכם, אתם חייבים להבין שזה לא משפיע על ערך החפץ מבחינת הקונה. חשוב שאתם תרגישו שלמים המכירה של החפצים ואם יש כאן ערך סנטימנטלי שאתם מתקשים להתנתק ממנו, עדיף שתשאירו אצלכם את פריט האספנות עד לקבלת החלטה שלמה. יש מקרים בהם הערך הסנטימנטלי יכול להיות גם קשור באופן כללי לעוד אנשים, לדוגמא כמו מטבעות מסוימים מזמן מלחמה וכד'. פריטים כאלו כן יכולים להעלות את החפץ אותו אתם מעמידים למכירה.

אספנות

צור קשר - לכל שאלה מוזמן להשאיר פרטים

בלוג
191natan@gmail.com

טיפים לבחירת כספת ביתית

כספת ביתית יכולה לעזור לכם לחוש יותר בטוחים, וגם לספק לכם הגנה ממשית ברגעי חירום. אנשים שמחזיקים בנשק ברישיון, במסגרת כלשהי או באופן פרטי, חייבים

קר עוד

איך להחליף מצבר לרכב?

חיי הסוללה של רכב הם גורם חשוב שיש לקחת בחשבון בעת רכישת רכב. מצבר הוא אחד החלקים היקרים ביותר ברכב, ויש להחליפו לאחר שש שנים.

קר עוד
יודאיקה פור יו
בלוג
191natan@gmail.com

יודאיקה פור יו

יודאיקה פור יו הינה חנות יוקרתית, מבין המובילות בארץ בתחום תשמישי קדושה. בחנות תוכלו למצוא מותגים רבים של החברות המובילות בעולם, כיפות, פמוטים, תפילין, מזוזות,

קר עוד
אספנות ענתיקות
אספנות
191natan@gmail.com

אספנות ענתיקות

אספנות ענתיקות יכול להיות מצד האוסף ומצד מוכר הענתיקות. יש הרבה דברים שנמצאים אצלנו בבית שהם בעלי ערך ואנחנו כלל לא מודעים לכך. עולם אספנות

קר עוד
אספנות
אספנות
191natan@gmail.com

אספנות

אספנות הוא מונח כולל לתחביב של חובבי אספנות רבים. רבים נוטים להסתכל על אספנות רק בתור אספנות רכבים, אבל למעשה מדובר על עולם שלם מאחורי

קר עוד
פינוי דירה לאחר שיפוץ
פינוי דירה
191natan@gmail.com

פינוי דירה לאחר שיפוץ

שיפוץ דירה הוא פרויקט שלעיתים נדרשות שנים כדי לתכנן אותו ולעיתים מקבלים החלטה אימפולסיבית לעשות אותו כאן ועכשיו. בשני המקרים, שני האלמנטים החשובים לנו ביותר

קר עוד
התקשרו עכשיו