אספנות ענתיקות

אספנות ענתיקותאספנות ענתיקות יכול להיות מצד האוסף ומצד מוכר הענתיקות. יש הרבה דברים שנמצאים אצלנו בבית שהם בעלי ערך ואנחנו כלל לא מודעים לכך. עולם אספנות ענתיקות הוא עולם מרתק ומלא באפשרויות עבור מי שמכיר את העולם הזה. אם יש לכם חפץ שווה ערך בבית, לפני שאתם פונים למוכר ענתיקות או כל אדם אחר, יש מספר דברים שתוכלו לעשות בבית בעצמכם כדי לגלות את שווי החפץ. 

 

איך מזהים ענתיקות?

ענתיקות זה מונח כולל לקבוצה גדולה של חפצים שיכולים לכלול מטבעות, רכבים, ריהוט או חפצים שהיו נפוצים בעבר וכיום לא ניתן למצוא אותם. כמו בהווה וכמו שיהיה בעתיד, גם בעבר היו מייצרים דבר מה ומפסקים לייצר אותו בשלב כלשהו בשל התחדשות. לא תמיד אנחנו נפרטים מאותם פריטים שכבר לא נעשה בהם שימוש, וזה בדיוק הזמן בו עולה ערך החפץ. ענתיקות יכולות להיות ריהוט שנשאר להורים שלכם משנות ה-60, מנורות או כל דבר אחר שיש בבית. ולפני שאתם בוחרים לזרוק את כל החפצים שלכם, תדעו שיש ביקוש למוצרים האלה ואתם יכולים להרוויח לא מעט.

לעיתים אנחנו פוגשים ענתיקות בנסיבות פחות משמחות, במקרים רבים הפגישה תהיה בשל פינוי בית הנפטר. יש חברות פינוי דירות נפטרים רבות אשר מציעות לקנות מכם את אותם פריטי אספנות. לעיתים מדובר על פריטי אספנות ללא ערך כספי גדול וככה המחיר יתקזז מפינוי הדירה. בכל אופן, לפני שאתם מחליטים לחלק את החפצים שנחשבים לחפצי אספנות אצלכם, כדאי שתבינו אם יש לכם משהו שווה ערך ביד או לא. 

הערכת שווי 

אספנות ענתיקות מחייבת אותנו להיות מקצועיים במה שאנחנו מציעים לקונה ולכן, יש לוודא היטב כמה שווה הפריט שיש לנו ביד. נוכל לבחון את טיב העסקה בהתאם ל-4 פרמטרים:

מצב – הדבר הראשון אשר ישפיע לנו על ערך הפריט יהיה המצב שלו. כאשר מדובר על מוצר פגום, משוחזר או מרוט, זה באופן אוטומטי מוריד את ערך החפץ. בתור התחלה, הדבר הראשון שאתם רוצים לעשות הוא לבחון במבט את הפריט, לראות האם יש עליו שריטות, האם יש עליו סדקים או כתמים, דברים שלא ניתן לתקן. חשוב שמרגע שבו הבנתם שיש לכם פריט שווה ערך ביד, להתחיל להתייחס אליו בהתאם. זאת אומרת, אחסנו את הפריט במקום מיועד ושמרו עליו כדי שלא יאבד מהערך שלו.

גודל – המחשבה שלנו היא שככל שהפריט יותר גדול, ככה המחיר אותו נקבל יהיה בהתאם. לדוגמא, אם יש לנו ספה שהיא פריט אספנות, זה יהיה יותר משתלם לנו למכור אותה מאשר מטבע. כמובן שיש עוד פרמטרים אשר משפיעים על המחיר אבל, תחום אספנות ענתיקות הוא תחום בו האספנים יותר מחפשים פריטים שאינם גדולים ומגושמים. זכרו, תחום אספנות ענתיקות הוא תחום בו הקונים מחפשים אחר פריטים רבים ואין להם באמת מקום לאחסן פריטים בסדר גודל גדול.

נדירות – הדבר העיקרי אשר ישפיע על המחיר אותו תקבלו עבור אספנות ענתיקות יבוא לידי ביטוי בהתאם לנדירות של אותו פריט. גם אם יש לכם פריט שנחשב לפריט אספנות, אבל יש כמו אותו פריט עוד רבים, אין סיבה ששווי הערך של אותו חפץ יהיה גבוה. ניתן בעזרת מחקר קצר לוודא האם מדובר על תהליך של ייצור המוני או חפץ שאין כמוהו עוד הרבה.

גיל – רבים נוטים לחשוב שגיל החפץ שלהם הוא דבר אשר מעלה את ערך פריט האספנות, אך זאת מחשבה לא נכונה. גיל הפריט יכול לעלות את שווי הערך רק בתנאי שאותו חפץ עומד על כל התנאים שציינו עד כה. ייתכן ומדובר על פריט לפני 300 שנה, אבל כמוהו יש עוד אלפים ולכן, גיל החפץ אינו רלוונטי לעסקה.

איך מזהים ענתיקותלמי פונים?

לאחר שכבר הבנתם פחות או יותר האם יש לכם מוצר מבוקש ביד או לא, כעת תוכלו לפנות אל אדם העוסק בתחום אספנות ענתיקות. כאשר אתם רואים שהמחירים אשר מוצעים לכם שונים מאחד לשני, זה הזמן לעשות בדיקה מחודשת של שווי ערך הענתיקות שיש לכם. תוכלו לפנות לחברה מקצועית אשר היא באמצעות בחינה מעמיקה תוכל לבחון את כל הפרמטרים שציינו לגבי הפריט שלכם ולאחר מכן, להעניק לכם הצעת מחיר שהיא תסמל את שווי ערך החפץ. יש תורה שלמה מאחורי אספנות ענתיקות ולכן, כאשר אין אתם עוסקים בתחום הזה קשה מאוד למצוא את המחיר הנכון להצעה. לצערנו, יש רבים בתחום הזה אשר יהיו מוכנים לרמות כדי להשיג את מבוקשם ובגלל זה, פנייה לחברה מקצועית היא חלק בלתי נפרד מתהליך המכירה. 

יש חברות פינוי רבות אשר יהיו מוכנות לרכוש מכם את פריטי האספנות. כאשר אתם עומדים לפני פינוי דירה של אדם מבוגר, אתם תתקלו בפריטים רבים אשר יהיו משנות ה-70 וה-60, לעיתים אפילו יותר. סביר להניח שאין לכם מה לעשות עם ספה מאותן שנים ולכן, כחלק מהתשלום על פינוי הדירה תוכלו להציע את הספה. מלבד לכך, כאשר שווי החפצים שלכם עולה על מחיר הפינוי, בעל המקצוע יהיה זה שישלם לכם.

אספנות ענתיקות
אסף
אסף

אנו מבינים את הצורך בגישה מקצועית ואנושית כאחד בפינוי דירות. צוות העובדים שלנו מיומן בתהליך הפינוי, תוך שמירה על רמה גבוהה של אחריות ודייקנות, כדי להבטיח שכל פריט יגיע ליעדו בשלום ובבטחה.

צור קשר - לכל שאלה מוזמן להשאיר פרטים

התקשרו עכשיו
רוצים פרטים נוספים? חייגו!