אספנות מטבעות

לאורך השנים היינו משתמשים במטבעות שונים כדי לקנות מסוחרים דבר מה. היום יש לנו אפשרויות קנייה שונות, בין היתר אשראי ומטבעות חדשים. עם זאת, מה בנוגע לכל המטבעות בהם היינו משתמשים בעבר? ואם לא אנחנו, אז אבותינו ואבות אבותינו? סביר להניח שלמרות שכבר אין שימוש במטבעות עבר, הערך של אותם מטבעות רק עלה ונחשב לפריט אספנות. אספנות מטבעות יכול לבוא לידי ביטוי בתור תחביב ולעיתים, גם בתור מקצוע.  נוכל למצוא היום לא מעט אנשים אשר יהיו מוכנים לקנות מכם את המטבעות שיש לכם, בין אם מדובר על מטבעות כסף או זהב.

האם אתם אספני מטבעות?אספנות מטבעות יכול לבוא לידי ביטוי בתור תחביב ולעיתים, גם בתור מקצוע.  נוכל למצוא היום לא מעט אנשים אשר יהיו מוכנים לקנות מכם את המטבעות שיש לכם, בין אם מדובר על מטבעות כסף או זהב.

אם אתם עוסקים בתחום של אספנות מטבעות, כדאי מאוד שתכירו את הדברים הבאים. עיסוק אחר אספנות מטבעות דורש מאיתנו ארגז כלים עצום כדי לזהות אילו מטבעות שווי ערך וכמובן, לדעת איך להעריך את שווי המטבע המוצג. הגורם הראשון אשר מראה לנו את שווי ערך המטבע הוא נדירות המטבע. תוכלו בקלות להתייעץ עם בעל מקצוע כדי לבחון כמה מטבעות יש בסדרה הזאת וכמו כן, עד כמה המטבע מבוקש. ביקוש מגדיל כמובן את ערך המטבע. עוד נתון אשר מצביע לנו על ערך המטבע הוא הדירוג שלו (מידת שחיקה). ככל שהמטבע נמצא במצב טוב יותר, ככה השווי שלו עולה. דירוג המטבע נקבע לפי דרגת הטוהר של המטבע גם כן. בדרך כלל, מטבע עשוי זהב יכלול בתוכו גם מתכת כדי לשמור על עמידות המטבע. ככל שיש במטבע אחוזים גדולים יותר של כסף או זהב, ככה שווי המטבע עולה. המטבעות תמיד לא יהיו מכסף או זהב מוחלט, לרוב כאשר יש לנו למעלה מ-80% זהב או מעל 92.5% כסף, זה מעיד על מטבע יקר.

אם אתם רוצים להתחיל תחביב של אספנות מטבעות, תדעו שיש לכם אפשרויות שונות דרכן תוכלו לקנות את המטבעות. יש חנויותאם אתם עוסקים בתחום של אספנות מטבעות, כדאי מאוד שתכירו את הדברים הבאים. תכשיטים יוקרתיות אשר יציעו לכם מטבעות עבור אספנות, בין היתר מטבעות זהב מדרום אפריקה, מטבעות זהב מישראל ועוד… תוכלו גם למצוא אתרי מסחר בינלאומיים אשר מציעים לכם מכירת מטבעות באמצעות BID או במחיר קבוע. במקרים האלה אנחנו היינו נמנעים, במיוחד כאשר מדובר על אתר גלובלי. חשוב להכיר את המוכר ומוטב לקנות מחנויות בארץ.

זיהוי המטבע

כחלק בלתי נפרד מתחום אספנות מטבעות, כדי לגלות את שווי המטבע אנחנו חייבים לזהות חותמת יצרן על המטבע. ניתן באמצעות בדיקה זריזה באינטרנט האם מדובר על בית יצור מבוקש או פריט אספנות נדיר. שימו לב שתוכלו גם למצוא באתרים שונים את שנת הייצור של המטבע ועוד מידע לגבי יצרן המטבעות. לרוב החתימות משתנות בהתאם לסוג המטבע, זהב או כסף.

יש לכם מטבעות אספנות?עיסוק אחר אספנות מטבעות דורש מאיתנו ארגז כלים עצום כדי לזהות אילו מטבעות שווי ערך וכמובן, לדעת איך להעריך את שווי המטבע המוצג.

אם זיהיתם אצלכם מטבעות מבית סבתא, או מטבע ששוכב בבית יותר מדי זמן ואין לכם מושג מה לעשות איתו, ערכו בדיקה באינטרנט ובידקו מה השווי שלו. ייתכן שתגלו שיש לכם ביד פריט שווה ערך וישתלם לכם למכור אותו, או מצד שני אם אתם עוסקים בתחום אספנות מטבעות, לשמור אותו. שמירה על המטבעות כחלק מפריט אספנות מחייבת אתכם לפעול בזהירות כדי שלא תשחקו את המטבע. רצוי גם לבצע את כל הבדיקות עם כפפות כדי לא לפגוע בטיב המטבע. תוכלו לפנות לחנויות תכשיטים שונות או אספני מטבעות כדי למכור להם את המטבע שלכם, זאת רק לאחר שבדקתם היטב את ערך המטבע. תדעו, תמיד יש ביקוש לפריטי אספנות ולכן, אל תקפצו על ההצעה הראשונה שמגיעה אליכם. פרסמו את המטבע במקום מסודר המציע את המטבע למכירה ובכך, תוכלו לבדוק את ביקוש המטבע ובהתאם לכך להעלות את המחיר המוצע.

האם יש למטבע ערך סנטימנטלי?אם אתם רוצים להתחיל תחביב של אספנות מטבעות, תדעו שיש לכם אפשרויות שונות דרכן תוכלו לקנות את המטבעות.

אמנם זה לאו דווקא ייגע לליבם של כל הקונים, אבל בהחלט יכול לעלות את ערך המטבע מבחינתכם. אם מדובר על מטבע שיש מאחוריו סיפור, אתם תוכלו לציין זאת במעמד המכירה ובכך להעלות את שווי המטבע. ככל שהסיפור מאחורי מהמטבע פחות אישי, ככה הערך של המטבע עולה. חשוב לציין, גם אם מדובר על מטבע שנוצר לפני מאה שנה ומעלה, זה לאו דווקא יגרום לערך המטבע לעלות, אלא דווקא הנדירות של המטבע היא מה שתקבע את ערך המטבע. ייתכן מאוד שיש לכם מטבע בן כמה מאות שנים, אך הוא אינו נדיר. אספנות מטבעות שמה דגש גדול על נדירות המטבע ולאו דווקא על הוותק. המחיר אותו אתם תוכלו לקבל עבור המטבע שלכם יכול לנוע בטווח רחב, החל ממאות שקלים ולעיתים עשרות אלפי שקלים. כדי לבדוק את המחיר המדויק אותו אתם תבקשו, אנחנו ממליצים לכם לערוך מחקר מעמיק באינטרנט ואף להתייעץ עם מומחים בתחום אשר בודקים באופן מקיף את ערך המטבע. גם הצד הקונה חייב לוודא שהוא עושה את העסקה הנכונה ולא נופל לתרמית, ומאוד קל ליפול לתרמיות בתחום הזה.

צור קשר - לכל שאלה מוזמן להשאיר פרטים

בלוג
191natan@gmail.com

טיפים לבחירת כספת ביתית

כספת ביתית יכולה לעזור לכם לחוש יותר בטוחים, וגם לספק לכם הגנה ממשית ברגעי חירום. אנשים שמחזיקים בנשק ברישיון, במסגרת כלשהי או באופן פרטי, חייבים

קר עוד

איך להחליף מצבר לרכב?

חיי הסוללה של רכב הם גורם חשוב שיש לקחת בחשבון בעת רכישת רכב. מצבר הוא אחד החלקים היקרים ביותר ברכב, ויש להחליפו לאחר שש שנים.

קר עוד
יודאיקה פור יו
בלוג
191natan@gmail.com

יודאיקה פור יו

יודאיקה פור יו הינה חנות יוקרתית, מבין המובילות בארץ בתחום תשמישי קדושה. בחנות תוכלו למצוא מותגים רבים של החברות המובילות בעולם, כיפות, פמוטים, תפילין, מזוזות,

קר עוד
אספנות ענתיקות
אספנות
191natan@gmail.com

אספנות ענתיקות

אספנות ענתיקות יכול להיות מצד האוסף ומצד מוכר הענתיקות. יש הרבה דברים שנמצאים אצלנו בבית שהם בעלי ערך ואנחנו כלל לא מודעים לכך. עולם אספנות

קר עוד
אספנות
אספנות
191natan@gmail.com

אספנות

אספנות הוא מונח כולל לתחביב של חובבי אספנות רבים. רבים נוטים להסתכל על אספנות רק בתור אספנות רכבים, אבל למעשה מדובר על עולם שלם מאחורי

קר עוד
פינוי דירה לאחר שיפוץ
פינוי דירה
191natan@gmail.com

פינוי דירה לאחר שיפוץ

שיפוץ דירה הוא פרויקט שלעיתים נדרשות שנים כדי לתכנן אותו ולעיתים מקבלים החלטה אימפולסיבית לעשות אותו כאן ועכשיו. בשני המקרים, שני האלמנטים החשובים לנו ביותר

קר עוד
התקשרו עכשיו